Hlasovat ve volbách bude možné i navzdory karanténě či izolaci kvůli covid-19

Z auta nebo do zvláštní přenosné schránky

Voliči, kteří budou v době konání krajských a senátních voleb kvůli koronaviru v karanténě nebo izolaci, mohou hlasovat přímo z auta na určeném volebním stanovišti. V každém okrese Olomouckého kraje bude zřízeno jedno takové volební místo pro voliče s trvalým pobytem v daném okrese, celkem tedy 5 stanovišť.

„Z vozidla budou moci voliči hlasovat ve středu 30. září 2020 v době od 7:00 do 15:00 hodin. V případě druhého kola senátních voleb pak ve středu 7. října 2020 ve stejné době,“ vysvětlil Peter Garláthy z krajského úřadu, oddělení správních činností.

Umožněno bude rovněž hlasování do zvláštní přenosné volební schránky. Využít ji mohou pouze voliči, kteří jsou v karanténě nebo izolaci a nemohou z vážných důvodů hlasovat z auta.

Veškeré informace o krajských a senátních volbách jsou uvedeny na www.olkraj.cz - sekce Volby.

Volební stanoviště v Olomouckém kraji:

okres Jeseník: parkoviště Za Podjezdem, Jeseník (50.2203464N, 17.1893869E - parc. číslo 1313/149),

okres Olomouc: Lipenská 753/120, Olomouc (areál SSOK)

okres Prostějov: parkoviště u koupaliště, ulice Mikoláše Alše, Prostějov-Vrahovice

okres Šumperk: Ztracená 684, Vikýřovice (areál SSOK)

okres Přerov: parkoviště před letištěm Bochoř (příjezd od Bochoře směr Včelín)

Vytvořeno: 21. 9. 2020
Poslední aktualizace: 21. 9. 2020 17:45