Nemocnice obnovuje plánovaný ambulantní provoz

Od pondělí 20.4.2020 přijímá pacienty k hospitalizacím

Zmírnění mimořádných opatření Ministerstvem zdravotnictví.

Od pondělí 20. dubna zde budou pacienti přijímáni také k plánovaným hospitalizacím. Lůžková i ambulantní zdravotní péče bude i nadále poskytována za přísných protiepidemických opatření. Svůj provoz tento týden obnovují všechny ambulance.

„V prvním kroku již telefonicky kontaktujeme všechny pacienty, kteří měli být vyšetřeni v posledních týdnech i ty, kteří mají návštěvu naplánovanou na následující dny. Individuálně se vyhodnotí zdravotní stav každého pacienta a domluví termín návštěvy u lékaře. Může se stát, že nám někteří klienti na sebe nezanechali telefonický kontakt, v tomto případě prosíme, aby se lidé do ordinace, kde je čeká vyšetření, ozvali sami,“ uvádí předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční Marie Marsová.

Provoz ambulancí i poskytování lůžkové péče bude probíhat za přísných protiepidemických opatření, které definovalo Ministerstvo zdravotnictví.

„Pacienti budou objednáváni na konkrétní čas tak, aby se v čekárně nesešly více než tři osoby současně, nebo vzdálenost mezi nimi byla minimálně dva metry. I nadále se budou používat ochranné pracovní pomůcky, prostory se budou častěji desinfikovat a v případě předepisování léků se volí přednostně forma e-receptu,“ vyjmenovává některá z opatření Marsová.

Od pondělí 20. dubna budou pacienti v Nemocnici Prostějov opět přijímáni také k hospitalizaci. Opět platí, že zdravotní stav každého pacienta bude lékařem posouzen individuálně tak, aby k zákroku byli na nejbližší termíny přednostně objednáni lidé s akutními a závažnějšími potížemi.

„K zákroku musí mít pacient vyřízené předoperační vyšetření od svého praktického lékaře. S dokumenty přijde k nám den před zákrokem ke konzultaci do anesteziologické ambulance,“ popisuje Marie Marsová.

Nutnost provedení komplementárních vyšetření (laboratorní, radiodiagnostická apod.), na které byli pacienti odesláni ještě před vypuknutím epidemie, budou muset lidé opět prokonzultovat s lékařem, který je na vyšetření poslal.

„Předoperační vyšetření má bohužel omezenou platnost. Bude tedy nutné, aby si naši pacienti u svého praktického lékaře zajistili aktuální formát. Samozřejmě jsme připraveni toto zajistit i v našich nemocnicích, včetně laboratorních a ostatních vyšetření. Stačí se obrátit na danou ambulanci nebo oddělení,“ uzavřela Marsová.

Nemocnice rovněž okamžitě zareagovala na nařízení Ministerstva zdravotnictví ze středy 15. dubna, které upravuje přítomnost třetí osoby při porodu, a v porodnici v Prostějově dovolují u porodu přítomnost tatínka či jiné blízké osoby žijící s rodičkou ve společné domácnosti. Stejně tak umožní i návštěvy u nezletilých na dětských odděleních. Dodrženy však musí být i další přísné podmínky, které definovalo ministerstvo.

Vytvořeno: 19. 4. 2020
Poslední aktualizace: 19. 4. 2020 15:11