Rozpočet  obce Lešany na rok 2021,  střednědobý výhled rozpočtu 2022-23, rozpočtová opatření, účetní závěrka a závěrečný účet za rok 2019 jsou k nahlédnutí v elektronické podobě na MENU-OBECNÍ ÚŘAD-ÚŘEDNÍ DESKA a v listinné podobě v kanceláři obecního úřadu Lešany, a to v úředních hodinách.

Oficiální facebooková stránka obce Lešany:

Propagace Olomouckého kraje

Schválený rozpočet na rok 2021, Střednědobý výhled rozpočtu MK na období 2022-25, rozpočtová opatření a závěrečný účet za rok 2019 jsou k nahlédnutí v elektronické podobě  na stránkách MIKROREGIONU KOSTELECKO https://kostelecko.webnode.cz/dokumenty/                      a v listinné podobě v kanceláři Mikroregionu Kostelecko, svazek obcí, Jakubské náměstí 138, 798 41 Kostelec na Hané, a to v úředních hodinách.

Rozpočet svazku na rok 2021, střednědobý výhled rozpočtu na rok 2020-2022, rozpočtová opatření a závěrečný účet pro rok 2019 jsou v elektronické podobě k nahlédnutí na stránkách ´Vodovodu Pomoraví https://urednideska.alis.cz/vodovod-pomoravi-svazek-obci      a v listinné podobě v kanceláři Vodovodu Pomoraví, Okružní 880, 798 41 Kostelec na Hané, a to v úředních hodinách.

Ceník vodného na rok 2021

Na valné hromadě Vodovodu Pomoraví, svazku obcí byla dne
21. prosince 2020 schválena na
rok 2021 pro Prostějovskou část VP dvousložková cena vodného:

- pohyblivá složka 36,60 Kč/m3 (bez DPH) + pevná složka 180,-Kč/rok (bez DPH) => 40,26 Kč/m3 + 198,-Kč/rok včetně 10% DPH.

Provozovatel vodárenského systému INSTA CZ s.r.o. zůstává stejný.

Případné poruchy na vodovodu nebo na vodovodních přípoj
kách hlaste na nepřetržitou telefonní linku „vodárenského dispečinku“, mob. 723 705 690.

Informace občanům k započetí prací na stavbě "Obec Lešany - ČOV a stoková síť"

Oznamujeme občanům, že:

- 8. února 2021 bylo předáno a převzato staveniště akce „Obec Lešany – ČOV a stoková síť“ firmě STRABAG a.s. (zhotovitel díla) a byly započaty přípravné práce.

V plánu je začít přivaděčem k ČOV.
  • V týdnu od 15. února 2021 byla na pozemku parc. č. 1152/1 v k.ú. Lešany u Prostějova provedena skrývka zeminy.

• Zhotovitel má k dispozici i pozemek parc. č. 1151 v k.ú. Lešany u Prostějova pro potřeby zařízení staveniště, skladu a zázemí pro zaměstnance.

Obec Lešany zažádala na Magistrátu města Prostějova o souhlas k užívání pozemku p.č. 1151, k.ú. Lešany u Prostějova k nezemědělským účelům z důvodu dočasného zřízení zázemí a zařízení staveniště stavby „Obec Lešany – ČOV a stoková síť“. Poté bude zemědělská půda uvedena do původního stavu. Na tomto pozemku bude také provedena skrývka zeminy.

Staveniště ČOV a zázemí

• Harmonogram stavebních prací vkládáme jako přílohu, rovněž i mapu přechodných uzavírek místních komunikací od 1. března do 31. května 2021.

• V týdnu od 22. února 2021 bude provedena distribuce těchto informací, včetně harmonogramu prací s mapou přechodných uzavírek místních komunikací do konce května 2021, do každého domu a zároveň zajistíme vyvěšení na úřední desce u obecního úřadu, Poště, na vstupu do prodejny Masna Vícov a vitríně u zastávky autobusu.

• V případě jakýchkoliv dotazů, nejasností, nebojte se zeptat. Pokud nebudeme umět odpovědět hned, zjistíme dotazem u povolanějších a obratem Vám dáme vědět.

Přílohy:

Ortofotomapa staveniště ČOV a zázemí_pozemky parc. č. 1151 a 1152/1